Herbalife Family Foundation Inteligentne Odżywianie Herbalife lagalaxy Niteworks H3O PRO

Badania Kliniczne Herbalife

Badania kliniczne udowadniają, że za produktami Herbalife stoi nauka.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Ulm w Niemczech potwierdziło, że Koktajl Odżywczy ( Formuła 1) oraz Odżywka Białkowa (formuła 3), używane jako część diety wysoko białkowej, prowadzą do skuteczniejszej kontroli wagi niż ograniczenie kalorii poprzez konwencjonalną dietę.

"64% z tych osób, które stosowały wysoko proteinowe produkty Herbalife, wykazało mniejsze ryzyko zachorowania na choroby związane z otyłością, w porównaniu z 41%, którzy spożywali standardowe ilości białek, jako część diety konwencjonalnej."

Badania Kliniczne Herbalife

 

Badanie 1

Czy koktajle zastępujące posiłek pomagają w utracie wagi?

“Zwiększone spożycie białka dzięki bogatym w białko zastępczym posiłkom w porównaniu ze standardowym spożyciem białka i zastępczymi posiłkami u uczestników z nadwagą”. Marion Flechtner-Mors, Ph.D. i Herwig Ditschuneit, M.D. Uniwersytet w Ulm, Niemcy.

Czego dotyczyło badanie?

W badaniu wzięło udział 110 osób z nadwagą, które przez 12 miesięcy sprawdzały efekty spożywania różnych poziomów białka w diecie pomagającej kontrolować wagę.

Co mieli wykonać uczestnicy badania?

Część 1 badania trwała 3 miesiące. Jedna z grup, wysoko białkowa, postępowała zgodnie z programem kontroli wagi z dwoma zastępującymi posiłek koktajlami Formuła 1 przygotowywanymi na mleku z dodatkiem białka w formie Odżywki Białkowej. Druga grupa miała w swojej diecie standardową ilość białka. Jej uczestnicy nie stosowali koktajli zastępujących posiłek i zostali poinformowani żeby spożywali standardową ilość białka w formie pełno żywnościowej diety kontrolującej kalorie.

Przez pozostałe dziewięć miesięcy badania, obie grupy stosowały jeden koktajl zastępujący posiłek dziennie, jako część ich planu. Grupy zachowały różne poziomy spożycia białka w ramach swojej diety, tak jak to miało miejsce w poprzednich trzech miesiącach.

Co się wydarzyło?

Wyniki końcowe potwierdziły, że picie koktajli zastępujących posiłek z dodatkową porcją białka, prowadzi do bardziej efektywnego kontrolowania wagi, niż samo ograniczanie liczby kalorii. Badanie pokazało nam, że gdy liczymy kalorie, wypijanie dwóch koktajli Formuła, 1 jako zastępczych posiłków, jest bardziej skuteczną metodą kontrolowania wagi, niż zwyczajna dieta.

Dodatkowym istotnym wynikiem badania było to, że pod jego koniec, 64 procent osób z grupy spożywającej więcej białka zostało uznanych za znacznie mniej podatnych na ryzyko powszechnych problemów zdrowotnych związanych z nadwagą. Dla porównania w grupie spożywającej standardową ilość białka liczba takich osób wynosiła tylko 41 procent.

Czy rezultaty zostały już opublikowane?

Podsumowanie badania zostało zaprezentowane w 2009 roku podczas Europejskiego Kongresu Otyłości w Genewie, w Szwajcarii, oraz podczas światowej konferencji Towarzystwa Otyłości w Phoenix, w USA.

Badanie 2

Czy spożywanie diety bogatej w białko zwiększa utratę wagi?

“Kontrolowane badanie wzbogaconych w białko zastępczych posiłków dla zmniejszenia wagi i zachowania szczupłej sylwetki”.

Leo Treyzon, Steve Chen, Kurt Hong, Eric Yan, Catherine Carpenter, Gail Thames, Susan Bowerman, He-Jing Wang, Robert Elashoff i Zhaoping Li – Centrum Odżywiania Człowieka na UCLA.


Na czym polegało badanie?

To badanie zarejestrowało 100 osób z nadwagą, które miały sprawdzić skutki dwóch różnych poziomów białka w diecie pomagającej im schudnąć, przez okres jednego roku.


Co miało wykazać badanie?

Badacze chcieli zobaczyć, czy ludzie spożywający więcej białka więcej stracą na wadze niż osoby spożywające standardową ilość białka. Ponieważ białko pomaga utrzymać szczupłą masę mięśniową, chcieli również zobaczyć czy ludzie spożywający więcej białka stracą więcej tkanki tłuszczowej niż osoby spożywające normalną ilość białka, nawet jeśli obie grupy osiągnęłyby taką samą utratę wagi.


Co mieli wykonać uczestnicy badania?

Uczestnicy mieli przestrzegać diety, na którą składały się dwa koktajle zastępujące posiłek dziennie (Formuła 1 z mlekiem połączona z jednym normalnym posiłkiem i zdrowymi przekąskami). Uczestnicy zostali równo podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa – wysoko białkowa – robiła swoje koktajle z dodatkową porcją białka (w postaci Odżywki Białkowej). Druga grupa robiła swoje koktajle na bazie Formuły 1, ale dodawała placebo, wyglądające podobnie jak Odżywka Białkowa, ale nie zawierające białka. Uczestnicy nie wiedzieli, w której grupie się znajdują.


Co się wydarzyło?

Utrata wagi była podobna w obu grupach, ale, jak podejrzewali badacze, osoby spożywające więcej białka straciły więcej tkanki tłuszczowej niż osoby spożywające normalną ilość białka. Dlatego z badania możemy wyciągnąć wniosek, że spożywanie koktajli zastępujących posiłek stanowi skuteczną metodę utraty wagi.


Czy rezultaty zostały już opublikowane?

Wyniki badań zostały opublikowane w sierpniu 2008 roku w magazynie „Nutrition Journal”.

Przepisy na Koktajle

Koktajle


Smak Owoców
Brzoskwiniowy
Cappucino
Jabłkowy
Czekonan
Moc Kiwi

Więcej

Konsultacje

Jeżeli jesteś osobą która chce zdrowo i skutecznie schudnąć, poprawić stan zdrowia, poziom energii lub ma problemy z niedowagą i nie wiesz jak przytyć, to jesteś w odpowiednim miejscu. Dieta dla Ciebie.Więcej

Kontakt

tel. 509 049 544