Herbalife Family Foundation Inteligentne Odżywianie Herbalife lagalaxy Niteworks H3O PRO

Analiza Składu Ciała

Wykonanie analizy składu ciała, pozwala na spersonalizowanie i zbilansowanie zasad dietetycznych dla Twojego organizmu

Badanie parametrów składu ciała:

  • % i kg zawartość tkanki tłuszczowej w całym ciele (w tułowiu, rękach, nogach, wewnątrz jamy brzusznej),
  • % i kg zawartość tkanki mięśniowej w całym ciele (tułowiu, rękach i nogach)
  • oszacowanie budowy ciała,
  • zawartość wody w organizmie,
  • zawartość minerałów w tkance kostnej i udźwig kośćca,
  • obliczenie metabolizmu,
  • ocena wieku metabolicznego,
  • waga

Dlaczego monitorowanie masy mięśniowej jest ważne?

Każdy dodatkowy kilogram masy mięśniowej spala ok. 25 kalorii dziennie. Ponieważ mięśnie są cięższe niż tłuszcz, monitorowanie masy mięśniowej daje bardzo dokładne zrozumienie składu i zmian ogólnej masy ciała. każdy kto zauważa zmiany w masie mięśniowej powinien sprawdzać i odpowiednio dopasowywać pobór kalorii oraz białka.

Dlaczego monitorowanie poziomu tkanki tłuszczowej jest ważne?

Obniżenie nadmiaru tłuszczu w organizmie pociąga za sobą redukcję ryzyka powstawania określonych problemów zdrowotnych m.in. chorób krążenia, cukrzycy i nowotworów.

Dlaczego monitorowanie oceny fizycznej jest ważne?

Gdy zwiększamy swą aktywność fizyczną i udoskonalamy dietę , masa naszego ciała może się zmienić, ale stosunek tłuszczu do mięśnie ulega zmianie. Wpłynie to na ogólną wydolność /kształt/ typ sylwetki. Ocena fizyczna pomaga określić dokładnie wskazówki dietetyczne i ustalić program fitness.

Dlaczego monitorowanie masy kości jest ważne?

Badania wskazują, że właściwa dieta, ćwiczenia i rozbudowa tkanki mięśniowej pociąga za sobą mocne, zdrowe kości.

Dlaczego monitorowanie nawodnienia jest ważne?

Woda znajduje się w każdej komórce, tkance i narządzie, grając ważną rolę w wielu procesach. Ogólna zawartość (%) wody w organizmie ma tendencje do obniżania się wraz ze wzrostem zawartości tkanki tłuszczowej.

Dlaczego monitorowanie RMR jest tak ważne?

Zrozumienie RMR pozwoli Ci kontrolować liczbę kalorii, jaką Twój organizm potrzebuje w zależności od wysiłku fizycznego i stylu życia. Im większa jest ogólna aktywność, więcej zaangażowanych mięśni, tym tym więcej kalorii organizm potrzebuje i spala. RMR obniża się wraz z wiekiem.

Co to jest wskaźnik metabolizmu spoczynkowego RMR? Wskaźnik spoczynkowej przemiany materii RMR jest liczbą kalorii potrzebnych człowiekowi w spoczynku.

Dlaczego ocena wieku metabolicznego jest ważna?


Jeśli wiek wskazany jest wyższy niż Twój aktualny, musisz poprawić swoją podstawową przemianę materii. Zwiększenie ilości  i intensywności ćwiczeń wytworzy zdrowszą masę mięśniową, która w konsekwencji będzie spalała więcej kalorii poprawiając ocenę wieku metabolicznego.

Co to jest ocena wieku metabolicznego? Wskazuje średni wiek charakterystyczny dla Twojego tempa metabolizmu. BMR zaczyna się obniżać od 16/17 roku życia i ocena wieku metabolicznego wskazuje, czy masz właściwą przemianę materii.

Dlaczego monitorowanie tłuszczu brzusznego jest ważne?


Wysoki poziom tłuszczu narządowego zwiększa ryzyko wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i cukrzycy typu II /insulino-odpornej/.

Co to jest tłuszcz brzuszny? To jest tłuszcz, który otacza wszystkie narządy wewnątrz jamy brzusznej.

Przepisy na Koktajle

Koktajle


Smak Owoców
Brzoskwiniowy
Cappucino
Jabłkowy
Czekonan
Moc Kiwi

Więcej

Konsultacje

Jeżeli jesteś osobą która chce zdrowo i skutecznie schudnąć, poprawić stan zdrowia, poziom energii lub ma problemy z niedowagą i nie wiesz jak przytyć, to jesteś w odpowiednim miejscu. Dieta dla Ciebie.Więcej

Kontakt

tel. 509 049 544